13. Lucie Potůčková

Povolání: právník, starostka městyse Mladé Buky
*1975

Jmenuji se Lucie Potůčková, narodila jsem se v Liberci v roce 1975, v roce, kdy se stal prezidentem Gustav Husák, byla založena společnost Microsoft a skončila válka ve Vietnamu. Mám dvě pubertální děti, dceru a syna s jasným pohledem na život, na matku a vůbec již zcela zformovaný, nekompromisní týnejždrovský světonázor.

Starostkou v Městysu Mladé Buky, který má 2300 obyvatel a rozlohu zhruba jako celé Vrchlabí nebo Jičín, jsem již druhé funkční období – od roku 2014.

Vystudovala jsem Právnickou fakultu Masarykovi Univerzity v Brně a hned po dokončení studií v roce 2000 jsem odjela nabrat zkušenosti do USA. Velká láska k cestování a také k angličtině mě zůstala dodnes a této vášni také propadá valná většina rodinných financí. Jsem toho názoru, že cestovatelské vzpomínky Vám nikdo nesebere a je to ta nejlepší investice do dětí. Je třeba dodat, že mou druhou velkou vášní, třebaže na to nevypadám, je horská turistika a veškeré outdoorové sporty, od běžek, přes skialpy až po kolo anebo běhání po lese.

Po návratu ze země za Velkou louží jsem nastoupila na Okresní úřad v Liberci a následně jako vedoucí majetkoprávního oddělení na Krajský úřad Libereckého kraje. Poté jsem se přestěhovala a vyměnila Jizerské hory za Krkonoše. Než jsem se pustila do komunální politiky, pracovala jsem na odborných právních překladech zákonů, soudních rozhodnutí a nejrůznější smluvní dokumentaci. Nevýhodou této práce však je, že za sebou nemáte hmatatelné výsledky, ale jen papíry nebo počítačové soubory.

Vždy mě bavila veřejná správa, což byl hlavní důvod, proč jsem se nechtěla věnovat advokacii. A tak jsem se rozhodla do toho skočit po hlavě a vložit do starostování veškerou svou vervu a energii. Kromě starostovské funkce se věnuji také svým povinnostem ve Svazu měst a obcí ČR, v Dobrovolném svazku obcí Východní Krkonoše a rovněž jako viceprezidentka pro Střední Evropu v mezinárodní organizaci CEMR, což je sdružení místních samospráv.

Zvládat maminkovské a pracovní povinnosti sice není úplné peříčko, ale snad se mi to daří a hlavně – mám kolem sebe fantastický tým lidí na úřadě, kteří mě vždy zatím vždy podrželi a podali pomocnou ruku. Bez nich by to nešlo.

Mými prioritními tématy pro krajské volby je snaha zlepšit život lidem v Krkonoších a v Podkrkonoší, protože ve zdejší krásné přírodě se sice nádherně tráví dovolená, ale není úplně snadné tu najít bydlení, zajistit si celoročně slušný výdělek a obstarat sobě a rodině dostupnou lékařskou péči.

MY Z KRKONOŠ A PODKRKONOŠÍ CHCEME BÝT NA KRAJI TAKÉ SLYŠET!