12. Jiří Škop

Povolání: místostarosta města Police nad Metují
*1976

Politická příslušnost: ODS

Životopis
Představujeme Mgr Jiřího Škopa (ODS), kandidáta do krajských voleb 2020. Je úspěšný komunální politik. Působí jako místostarosta Police nad Metují, do jehož gesce spadá zejména územní plánování.
Narozen 3. 9. 1976 v Broumově. Vystudoval obor Veřejná správa na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně (2012). Žije v Polici nad Metují. Zde působí jako místostarosta města, kde má především na starosti investiční činnost, údržbu města, rozvoj a územní plánování. Zastupuje město na pozici předsedy v Místní akční skupině Stolové hory.
Mezi roky 1994 – 1998 působil ve stavebnictví na pozicích stavebního přípraváře, a projektanta. Od roku 1998 do roku 2010 působil ve veřejné správě na pozici referenta stavebního úřadu. Po komunálních volbách v roce 2010 byl zvolen do funkce místostarosty města, kterou vykonává dodnes.
Členem ODS je od roku 2006, kdy jej ke vstupu do politiky motivovalo povolební chování a vystupování Jiřího Paroubka. Předsedá místnímu sdružení ODS v Polici nad Metují, a je místopředsedou oblastního sdružení ODS v Náchodě.
Je ženatý, má dvě děti. Jeho životní motto zní: „Chovej se k lidem tak, jak chceš, aby se oni chovali k Tobě“.